Re: Jan Martens (Faber) Smid te Hantum

 
#15242
jsfaber
Sleutelbeheerder

    Hallo Piet,
    Dit is geweldig interessante informatie!
    Jaap Heeringa ontdekte dat ene Jelke Hendriks Faber Curator was voor Trijntje Jans, de dochter van Jan martens bij overlijden van Jan Martens. Dit gebeurde in 1795.
    Curator Jelke Hendriks Faber was getrouwd met Johanna Schregardus op 08-06-1755
    http://gw2.geneanet.org/jsfaber?lang=nl;pz=jacob+sipke;nz=faber;ocz=0;p=trijntje+jans;n=faber

    Nu heb ik zelf vandaag een Hendrik Jelkes Faber in Hantum gevonden die getrouwd was met Antje Gerbens Vellema, en het toeval wil dat Antje Gerbens een dochter was van Gerben Sybrens Vellema en Trijntje Jans Faber! (Getrouwd in 1798)

    Het zou kunnen zijn dat Hendrik Jelkes een zoon is van Jelke Hendriks en dat Trijntje Jans dezelfde dochter van Jan Martens is, wat jaartallen betreft zou dit perfect kunnen kloppen echter ik heb er nog geen bewijs voor kunnen vinden.
    http://gw2.geneanet.org/jsfaber?lang=nl;pz=jacob+sipke;nz=faber;ocz=0;p=hendrik+jelkes;n=faber

    Maar dan komt de grote vraag, waarom gaan de zoon van Jelke Hendriks en de dochter van Trijntje Jans later met elkaar trouwen? heeft dat iets te maken met het feit dat Jelke Hendriks Faber Curator was voor trijntje Jans?

    Groet J.S. Faber