apr 042019
 

Vanavond werd een herindelingsmok van de Historische Vereniging Noordoost-Friesland aan de herindelingsmok Noardeast-Fryslângemeenteraadsleden van de nieuwe gemeente Noardeast-Fryslân overhandigd. Eerst was onze voorzitter Haije Talsma aan het woord. Hij vertelde hoe de gemeente NEF aan haar nieuwe wapen was gekomen en wat dit betekent. Daarna vertelde hij over de activiteiten van onze vereniging. Vervolgens was Piet de Haan aan het woord namens de redactie van ‘De Sneuper’. Piet vertelde over het kennisnetwerk van onze vereniging, over het bereik in Nederland, onze werkwijze en noemde voorbeelden van projecten en publicaties waarbij onze vereniging betrokken was. Tot slot vertelde hij hoe onze vereniging op het idee gekomen was om de gemeenteraad en het college B&W van de nieuwe gemeente een herindelingsmok te schenken. Op die manier hopen we dat de gemeentepolitiek bij het verleden van onze regio betrokken blijft. Ook kregen ze allemaal een Sneuper ter kennismaking met ons blad. Het ontwerp van de mok is grotendeels de verdienste van redacteur Theo Delfstra. Hij overhandigde de eerste mok aan waarnemend burgemeester Hayo Apotheker. Op de mok staan de oude gemeentewapens van de drie oude gemeentes en het nieuwe gemeentewapen van Noardeast-Fryslân. Op de andere kant staat de tekst: ‘Haw gjin noed of pine, wy passe goed op it ferline.’ Daarbij staat ons verenigingswapen en ‘Historische Vereniging Noordoost-Friesland’. We zullen ons best doen op het verleden te passen. Hopelijk doet de gemeenteraad dit ook onder het genot van wat koffie in hun nieuwe mok!

 Leave a Reply

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.