dec 132013
 

De Sneuper 112 komt met een cover-artikel over Dokkumer molens in het Album Amicorum van  Francois Bekius. Niet alleen was hij de grootvader van Piet Paaltjens (Francois Haverschmidt) maar ook de kleinzoon van de ‘duivelsdominee‘ die ook Francois Bekius heette.

Zo is De Sneuper 112 weer gevuld met voor elk wat wils en gevarieerde artikelen, waar de volgende keer misschien ook uw onderzoek of tekst tussen kan staan. Want wij blijven afhankelijk van de kopij van onze leden! Dat en nog veel meer in dit winternummer van De Sneuper:

Inhoudsopgave:
HISTORIE & STREEKGESCHIEDENIS
– Molens van Dokkum in Album Francois Bekius, Warner Banga
– Pijpenkoppen in Moddergat, Gerard de Weger
– De Bontebrug van Dokkum, Sake Meindersma
– Plankjes met namen 2: het P. Schuringa-plankje, Piet de Haan
GENEALOGIE & FAMILIEGESCHIEDENIS
– Een vondeling te Raard in 1820, Paul Hillebrand
– Levensloop van Tjerk Romkes Viersen, Gosse van der Plaats
– Wierumer vissers-genealogieën, Berend Beimer
RUBRIEKEN & COLUMNS
– COLUMN: Je mutte mar hoare…, Ale Hansma
– MATHILDES KOFFER: Toet-anch-amon, Hilda Bouta
– DIACONIEREKENINGEN: Boskma’ s & Keegstra’ s, Piet de Haan
– HERALDIEK van de Hollumer kerkramen, Rudolf Broersma
DIGITAAL & ACTUEEL & VARIA
– Friesland digitaal op de kaart, Hans Zijlstra

Op de Praatstoel 2: verhalen uit NOF. Bestel dit fantastische boek! Slechts 20 euro voor ruim 400 pagina’s hardcover (plus verzendkosten 6,75 ivm dikte boek. Af te halen in Dokkum en Oosternijkerk zonder verzendkosten).

Wilt u ook meegenieten van de interessante verhalen uit onze regio, dan kunt u zich eenvoudig aanmelden als lid (slechts 15 euro per jaar) via dit online formulier.

Tevens kondigen we de Ledendagen van 2014 aan die door onze vereniging op zaterdag 12 april 2014 worden gehouden in Niawier en op zaterdag 4 oktober 2014 in het IJstijdenmuseum te Buitenpost. Noteert u het alvast in de agenda!

En, last but not least, onze leden kunnen De Sneuper ook als pdf ontvangen als ze dat willen (stuur een mail)! 

 Posted by at 09:37

  One Response to “De Sneuper 112 met Dokkumer molens in Album Amicorum Francois Bekius”

  1. Het is weer een prachtig nummer geworden! Super.

     

 Leave a Reply

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.