sep 282012
 

De mormonen in Salt Lake City hebben weer een aardige verzameling scans online gezet op Familysearch. Zo ook van de diverse gemeenten in Friesland. Naast 19e eeuwse Bevolkingsregisters vallen vooral de Volkstellingen op. Recent heeft Tresoar de Friese volkstelling van 1744 gedigitaliseerd (de transcriptie moet nog live gaan) maar de mormonen hebben nu scans van Volkstellingen uit bijvoorbeeld 1830, 1840 en 1850 online gebracht. In sommige gevallen (Dokkum) ook inwoners in 1808 en 1811 of wijkregisters 1830-1900.
Enige nadeel is dat er geen zoekfunctie in het systeem zit, simpelweg omdat het scans (plaatjes) betreft en geen transcripties! Dat wordt dus bladeren achter de pc!
Voor de basisgemeenten van Noordoost-Friesland hierbij de belangrijkste op een rijtje:

Dokkum:

  One Response to “Friese volkstellingen 1830-1850 online bij mormonen”

  1. Hallo,

    In de Index pagina op de website van hvnf vind je doorzoekbare Excel bestanden waarin je snel door diezelfde volkstellingen kunt bladeren.

    bijvoorbeeld: Volkstelling `1829 Oostdongeradeel: http://hvnf.nl/index/1829OOD.html

    groet JSF

     

 Leave a Reply

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.